اجرا و پشتیبانی

پیشرفت فناوری اطلاعات و ارتباطات، سبب افزایش وسعت و پیچیدگی شبکه های کامپیوتری شده، لذا اعمال سیاست های لازم و اجرا و  پیاده سازی شبکه ای مطابق با خواسته ی سازمان ها و ارائه سرویس ها و خدمات اطلاعاتی با کیفیت مطلوب با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه طراحان شبکه  و تیم اجرایی صورت می گیرد.

یک شبکه خوب، نتیجه ی تلاش طراحان شبکه و استفاده از روش ها و تکنیک های نوین در اجرای اصولی شبکه می باشد. تشخیص نیازمندی های شبکه و انتخاب بهترین راهکارها از مسائلی است که باید با دانش و مهارت کافی صورت پذیرد. 

پشتیبانی تخصصی شبکه چیست؟ چرا و چگونه شبکه را پشتیبانی کنیم؟ - پیشگام رایانه

گام نخست برای راه اندازی شبکه، انتخاب یک تیم متخصص و با تجربه در این حوزه می باشد که با ارزیابی و در نظر گرفتن شرایط، نیازمندیها، استانداردها، میزان بودجه اختصاص یافته، مکان مورد نظر جهت اجرا و … به کارفرما مشاوره داده و نهایتا شبکه را طراحی و جهت پیاده سازی به تیم اجرایی می سپارد.

پشتیبانی شبکه اصولی مجموعه فعالیت‌هایی است که با هدف ایجاد پایداری و امنیت در شبکه ، سرورها و رفع مشکلات کامپیوتر ها انجام می شود و همزمان باعث کاهش هزینه نیروی انسانی و بالا بردن بهره وری می گردد.

همچنین هرگونه فعالیتی که برای صحت از بهترین عملکرد سخت افزار و نرم افزار و سرویس‌های یک مجموعه انجام می‌شود را پشتیبانی شبکه می‌گویند.

وظیفه یک پشتیبان شبکه اطمینان از عملکرد صحیح مواردی که ذکر شده می‌باشد.