مشاوره

امروزه داده‌های تولید شده توسط شرکت‌ها، سازمان‌ها و اشخاص هر روز در حال افزایش بوده و با گسترش فناوری اطلاعات و نیز با توجه به روند رو به رشد کاربردهای آن، خدمات مشاوره در این زمینه به یک نیاز اساسی برای شرکت ها تبدیل شده است. افزون بر این، با توسعه شبکه‌های داخلی و جهانی و نیز حرکت پر سرعت سازمان‌ها به سوی اطلاعات یکپارچه، نیاز به فضایی برای ذخیره‌سازی، طبقه‌بندی، مدیریت، توزیع، برقراری ارتباط پرسرعت و تامین امنیت داده‌ها به شدت احساس می‌شود.بنابراین، خدمات دیتا سنتر و سرویس‌ها در اجرای اتاق سرور و پیاده‌سازی آن، به حد زیادی انعطاف‌پذیر می‌باشد تا بتواند جوابگوی نیازهای متفاوت و بسیار زیاد مشتریان باشد. خدمات ما قابل اعتماد بوده و با کمترین میزان مصرف منابع قابل ارائه برای مشتریان می باشد. درواقع شرکت توسعه فناوری نوآوران پارسیس، شرایطی را برای مشتریان خود فراهم می‌آورید تا بتوانند سازمان خود را با حداکثر بهره‌وری بنا کنند

طراحی

طراحی اتاق سرور باید به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده و مطابق با مشخصات امنیتی هر سازمانی صورت گیرد و اگر به اصول و استانداردهای اجرایی توجهی نشود و طراحی و اجرای اتاق سرور با برنامه‌ریزی و امنیت ضعیف صورت گیرد به جای منفعت داشتن برای کسب‌ وکارها باعث عدم کارکرد صحیح و ایجاد مشکلات و خرابی‌های پر هزینه‌ای خواهد شد.از این رو قبل از راه اندازی اتاق سرور با متخصصان با تجربه این حوزه مشورت نمایید تا بتوانید اتاق سروری طراحی کنید که علاوه جادار بودن و سازگاری با سرورهای سازمان دارای امنیت بالا و کاردکرد صحیحی باشد و از هدر رفتن هزینه‌های سازمان جلوگیری شود. باید بدانید که مجری طراحی و راه اندازی اتاق سرور علاوه بر مهارت‌های لازم و تجربه کافی در این زمینه باید با استانداردهای اجرایی به طور کامل آشنا باشد زیرا هرگونه اشتباه باعث خسارات جبران ناپذیر و هزینه‌های هنگفت مالی خواهد شد. بنابراین سعی کنید صفر تا صد کار را به تیم‌های متخصص، با تجربه و با مهارت غنی بسپارید و با خاطری آسوده به حفظ و توسعه کسب و کار خود بپردازید.

نظارت

سرورهایی که در شرکت ها و سازمان ها مورد استفاده قرار می گیرند نیاز به سرویس دهی مداوم و ۲۴ ساعته دارند و همچنین لازم است که مکانی با شرایط خاص و مراقبت های پیوسته از شاخص های محیطی ایجاد شود تا چنانچه به مشکلی برخوردید سریعا کارهای مربوطه برای روشن نگه داشتن سرور ها و تاسیات الکترونیکی انجام شود. البته باید این راهم در نظر گرفت که سیستم کنترل و نظارت اتاق سرور حتما باید مورد استفاده قرار گیرد.
با استفاده از سیستم کنترل و نظارت اتاق سرور می توان ابزار های کنترل و تاسیسات اتاق سرور را از راه های دور یا نزدیک مورد بررسی و مانیتورینگ قرار داد، حتی این امکان را هم به ما می دهد که اتفاقات پیش آمده را با زمان اتفاق، ثبت و ضبط کنیم و اطلاعات خود را در رابطه با چگونگی اتاق سرور و دیتاسنتر کامل تر کنیم.

انواع خدمات نظارت:کنترل دما،کنترل رطوبت،اعلان حریق،سنسور برق اتاق سرور،کنترل تردد،کنترل دسترسی به رک،پنل نمایشگر،کنترل کولر گازی،نرم افزار و …..