نصب

خدمات نصب دوربین مداربسته اگر به درستی انجام شود، در نهایت تصویر روی نمایشگر مربوطه قابل نمایش است و می‌توان به صورت کامل روی تمام جاها نظارت تصویری کرد. عبارت CCTV در انگلیسی مخفف Closed-circuit Television است. دوربین‌های مداربسته به این صورت کار می‌کنند که با تبدیل آنالوگ به دیجیتال تصویر را روی مانتیور نمایش می‌دهند. تبدیل آنالوگ به دیجیتال در دوربین‌های مداربسته را retrofitting یا مقاوم سازی می‌گوییم.

راه اندازی

در این مرحله باید با توجه به نقشه تهیه شده، محل مناسب برای نصب تجهیزات مختلف از جمله دوربینها، کابلها و دستگاههای دی وی آر و غیره را انتخاب کرد در واقع انتخاب محل یکی از مهمترین مرحله های نصب دوربین مداربسته به شمار می رود،سپس بسته به نوع دوربینها و سیستم کاری آنها بایستی از کابل و مدار خاص آنها استفاده شود و در نهایت باید از نصب صحیح دوربینها مطمئن بود و بر اساس مدل و برند دوربینها از نرم افزارهای خاص آنها استفاده شود تا بتوان تصاویر آنها را روی یک نمایشگر  دریافت و ذخیره نمود.  

 

پشتیبانی

خدمات پشتیبانی دوربین مدار بسته شامل قسمت های مختلفی است. این فرآیند می بایست کارکرد بدون وقفه شبکه نظارتی شما را تضمین نماید. به همین منظور چک لیستی وجود دارد که در روند نگهداری توسط این شرکت انجام می شود. در ذیل چند مورد ذکر شده است. با اجرای این خدمات امنیت مناسبی را تجربه خواهید کرد.

1-بررسی تصویر دوربین های تحت شبکه و مدار بسته2-چک کردن ارتباط هر دوربین تا سوییچ مربوط به آن3-تست ارتباطات بین سوییچ ها و مرکز ضبط تصاویر4-بررسی ارتباط بین سیستم های نظارتی و شبکه نظارتی5-نگهداری و بازبینی مرکز ضبط تصاویر دوربین ها6-چک کردن سخت افزار های موجود در سیستم7-بررسی صحت عملکرد هارد ها و ذخیره ساز ها