×

شرکت فناوری نوآوران پارسیس

 

  • دارای گواهی رتبه بندی احراز صلاحیت  در شورای عالی انفورماتیک کشور
  • عضور سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور

تماس با ما

Parsis Design Department | copyright 2019 all rights reserved

جزئیات حساب خود را فراموش کرده اید؟

گروه زیرساخت مراکز داده

روند رشد ظرفیتهای مراکز داده و افزایش ضریب به کار گیری منابع پردازشی مراکز از یک سو و افزایش هزینه های مصرف انرژی از سویی دیگر ، لزوم افزایش بهره وری انرژی در مراکز داده را به وجود آورده و موجب شده نیازمندی طراحان و راهبران این مراکز به دارا بودن دانش تخصصی تمامی سیستمهای بکارگیری شده در این مراکز نظیر سیستم الکتریکال ، مکانیکال ، مخابراتی و کابل کشی ساخت یافته ، امنیت و حفاظت حریق و اجرای آنها به سرعت افزایش یابد. از همین روی ، موسسه بین المللی BICSI ، با توجه به اهداف و جایگاه ویژه خود ، استاندارد  BICSI-002 را با عنوان بهترین الگوهای طراحی و پیاده سازی مراکز داده ، به بازار فناوری ارائه نمود. این استاندارد بیان کننده بهترین الگوها در طراحی و پیاده سازی مراکز داده بوده و از جنبه های مختلف فنی ، مکمل استانداردهای مذکور می‌باشد و در مقام مقایسه ، استاداردهای  ANSI/TIA942  ، AS/NZS  ، CENELEC EN 50173-5  و یا  ISO/IEC 24764  حداقل نیازمندی های فنی را معین نموده اند.

شرکت پارسیس با بهره گیری از متخصصین این حوزه تا کنون توانسته اجرا و تکمیل چندین پروژه زیر ساخت فیزیکی مرکز داده را با موفقیت به انجام رساند.

عمده فعالیت های گروه زیر ساخت مراکز داده:

  • طراحی و پیاده سازی مراکز داده شامل مشاوره ، طراحی ، پیاده سازی و اجرای مراکز داده (Data Center) اینترنتی و اینترانتی در مقیااس های مختلف مطابق با استانداردهای روز جهان نظیر NTIA/942T-BICSI-002
  • مشاوره ، طراحی ، پیاده سازی و اجرای ساختار فیزیکی سایتهای بزرگ کامپیوتری با در نظر گرفتن استانداردهای سازه (ضد جنگ الکترونیک ؛ پدافند غیر عامل)، الکتریکال ، مکانیکال ، کنترل هوشمکند برق ، برودت ، اعلام و اطفاء حریق ، نظارت تصویری و کنترل تردد ، کابل کشی ساخت یافته ، برق بدون وقفه و ژنراتور.

اجرا و تجهیز دیتاسنتر(مرکز داده)

 

دیتاسنتر (Data Center) یا مرکز داده به مکانی گفته می‌شود که گروه عظیمی از سرورهای کامپیوتری و تجهیزات شبکه‌ با استفاده از امکانات زیرساختی و ارتباطی برای رایانش و میزبانی مجموعه‌ بزرگی از داده‌ها، گرد هم آمده‌ باشند. به بیان دیگر، دیتاسنتر محل استقرار تعداد زیادی از سرورهای کامپیوتری است که در کنار یکدیگر و بدون وقفه، امور مربوط به رایانش، ذخیره‌سازی و انتقال داده‌ها را انجام می‌دهند

اجرای رأس داده ( دیتاسنتر ) که قلب شبکه را تشکیل می‌دهد بخش دیگری از سرویس ها شرکت پارسیس را تشکیل میدهد که نیازمند استانداردهای خاصی است  مانند : سیستم کابل کشی شبکه استاندارد؛  سیستم امنیتی پیشرفته ؛ سیستم تهویه ؛ اطفائ حرق وسیستم توزیع برق و... میباشد که زیر نظر متخصصین حرفه ای شرکت اجرا میشود.

 

 

3 رتبه برتر