خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکه

از دیگر بخش‌های زیر مجموعه راه اندازی شبکه، بخش خدمات اکتیو شبکه می‌باشد. اکتیو در لغت به معنای فعال می‌باشد. به بیان دیگر خدمات اکتیو شبکه، در واقع همان فعالیت‌های نرم‌افزاری شبکه و پیکربندی امن تجهیزات شبکه می‌باشد.

 اکتیو (Active) در زبان انگلیسی به معنای فعال و درحال کار و پویا می باشد و خدمات اکتیو شبکه به معنای طراحی، مهندسی و اجرای بخش نرم‌افزاری شبکه و پیاده سازی زیرساخت شبکه می باشد. از این رو تمامی خدماتی که روی قطعات و نرم افزارهای فعال، انجام ‌شوند، خدمات Active شبکه را تشکیل می دهد، که یکی از مهمترین بخش ها در پیاده سازی شبکه است.

تجهیزات اکتیو شبکه نیز به مجموعه تجهیزاتی گفته می‌شود که توانایی اعمال یک فرآیند مشخص بر روی سیگنال‌ها و دیتای عبوری از شبکه را دارند. مجموعه پارسیس راهکارهای شبکه‌ای و خدمات حرفه‌ای خود را در حوزه خدمات اکتیو شبکه مطابق با نیاز شرکت‌ها ارائه می‌دهد.

 

اجرای خدمات اکتیو

برای اجرای خدمات اکتیو نیاز به تجهیزات اکتیو داریم که به مجموعه تجهیزاتی گفته می‌شود که توانایی اعمال یک فرآیند مشخص بر روی سیگنال‌ها و دیتای عبوری از شبکه را دارند.
تنظیمات دستگاه های مختلف در شبکه همچون کارت شبکه (NIC)، سوییچ (switch)، مسیریاب (Router)، دیوار آتش (Firewall)، مبدل فیبر نوری(Media Convertor)و پرینت سرور (Print server) در بخش طراحی شبکه های اکتیو صورت می گیرد.

پارسیس با تکیه بر دانش روز و با در اختیار داشتن تیم مقتدر و حرفه ای در زمینه خدمات مختلف شبکه و کامپیوتر و به خصوص خدمات اکتیو شبکه، تاسیسات شبکه را در سازمان شما از صفر تا صد با بهترین کیفیت مدیریت و اجرا خواهد کرد. برای پیشبرد اهدافتان نگران هیچ کم و کاستی نباشید. پارسیس با توانایی بالا در زمینه نصب و راه اندازی شبکه و خدمات اکتیو و خدمات پسیو شبکه شما را در این مسیر همراهی خواهد نمود.

 

خدمات اکتیو شبکه پارسیس

در این بخش خدماتی که پارسیس در بخش Active شبکه انجام می دهد را به اختصار آورده ایم. می توانید با برقراری ارتباط با این شرکت از جزئیات هر بخش مطلع شوید.

 1. 1. راه اندازی، تنظیمات و پیکربندی تمامی تجهیزات شبکه مثل سوئیچ ها، اکسس پوینت، فایروال، UTM و …
 2. 2. نصب و پیکربندی تجهیزات سخت‌افزاری تحت شبکه با برندهای سیسکو، میکروتیک، HP ،Juniper ،Intel و …
 3. 3. نصب و راه اندازی ویندوز کلاینت و سرورها
 4. 4. تنظیم و راه اندازی شبکه جهت کنترل مدیریت یکپارچه سیستم ها، اکانت ها و فایلها
 5. 5. تنظیم و راه اندازی سرویسهای تحت شبکه مثل: DSN، DHCP، share point و …
 6. 6. مدیریت اینترنت، کنترل پهنای باند و مانیتورینگ
 7. 7. نصب و راه‌اندازی دامین و سرویس‌های مرتبط با آن
 8. 8. راهکارهای مجازی سازی سرور، نصب و پشتیبانی
 9. 9. مشاوره و ارائه راهکارهای جامع برای بک آپ و بازگردانی اطلاعات
 10. 10. ارائه خدمات ویپ
 11. 11. نصب و راه‌اندازی ایمیل سرور
 12. 12. پشتیبانی شبکه

 

خدمات اکتیو شبکه، سرور و کلاینت

در قسمت سرور سرویس‌های مورد نیاز بررسی و بر اساس نیاز سازمان و کاربرد سرور نرم‌افزارهای تخصصی مورد نظر نصب می‌شود. حتی امکان مجازی سازی نیز بر حسب نیاز انجام می‌شود.
در قسمت کلاینت‌ها نرم افزارهای عمومی مانند آفیس، ادوب ها، آنتی ویروس ها و وی پی ان ها و سایر نرم افزارهای مورد نیاز مطابق با اخرین نسخه موجود در بازار بر روی سیستم شبکه نصب و تنظیم می‌گردد. در این بخش پس از اجرا، پشتیبانی شبکه به صورت تخصصی بسیار حائز اهمیت می باشد.

 

تجهیزات active شبکه

مهمترین تجهیزات شبکه های اکتیو شامل روتر، سوئیچ، فایروال، وی پی ان سرور(VPN Server) ، Web Application Firewall(WAF) سرور، لودبالانسر، کیس های کامپیوتر، تجهیزات میکروتیک، مودم ها، کارت شبکه، عناصر ذخیره ساز مانند هارد، RAM و CPU می باشد.

 

خدمات اکتیو شبکه ارائه شده ، بسته به نوع سرویس از یک هفته تا یک ماه شامل پشتیبانی رایگان میباشد و در صورت نیاز امکان ارائه خدمات پشتیبانی شبکه به صورت قرارداد پشتیبانی شبکه وجود خواهد داشت. کافیست با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *